500 dolara istediğinizi hackleyin!

500 dolara istediğinizi hackleyin!

Telefon şebekelerindeki büyük bir açığı kullanarak para karşılığı telefon hackleyen bir site keşfedildi. Söz konusu açık ve site hakkındaki ayrıntılar haberimizde.

İnternete bağlı hiçbir aygıt güvende değildir!” söylemini sanırım birçoğumuz duymuşuzdur. İlk başta çok rahatsız edici gibi gelse de bu söylemin aslında ne kadar yerinde olduğu sonradan anlaşılır. Zira şimdi sizlere bahsedeceğimiz haber tam da bu söylemi doğrular nitelikte.

500 dolara istediğinizi hackleyin!

Yıllardan beri uzmanlar telefon görüşmelerini ve hücresel servisiyönlendiren ağdaki güvenlik açıkları konusunda sürekli uyarıdabulunuyorlardı. Bugün ise bahsi geçen açıktan faydalanan zararlı bir site keşfedildi.

Tor ağı vasıtasıyla erişilen “Zkkc7e5rwvs4bpxm.onion” (ortaya çıktıktan sonra siteye erişim filtrelendi) adlı bu site, çeşitli fiyat tarifeleriylehedeflenen telefon numarası (dolayısıyla bağlı cihaz) hakkında her türlü bilgiye ulaşabilmenizi garanti ediyor. Dahası satın alınan tarife ölçütünde hedef cihaza yapabileceklerinizin de bir sınırı olmuyor.

150 dolar250 dolar ve 500 dolar olmak üzere 3 farklı tarife sunan bu site, en düşük tarifeye hedef cihaz hakkındaki sadece görüşmemesaj ve ağ trafiği kayıtlarını sunuyor. En yüksek 500 dolarlık tarifede ise müşteri her türlü özel içeriğe erişebilmekle beraber cihaz ağını da yönlendirebiliyor. Yani dolaylı olarak cihazı ele geçirmiş oluyor.

Belirli ücretler karşılığı kolaylıkla SS7 ağı kontrol paneline erişim sağlanmasına imkan tanıyan bu site (ki bu SS7 ağı sadece bir avuç telekomünikasyon şirketinin erişebileceği kapalı özel bir şebekedir), bizlerin aslında ne kadar savunmasız ve çaresiz olduğumuzu bir kez dahagözler önüne seriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir