Apple ve IKEA’dan AR uygulaması işbirliği!

Apple ve IKEA’dan AR uygulaması işbirliği!

WWDC17’de Craig Federighi tarafından tanıtılan ARKit ile birlikte AR konusunda yazılımsal süresi başlatan Apple, IKEA ile bir AR uygulaması konusunda işbirliği yapıyor.

Apple, 5 Haziran’daki geliştirici konferansında iOS 11 ile birlikte ARkonusuna ağırlık vereceğini duyurmuştu. Konferanstan sonra geliştiricilere sunulan ARKit ile AR uygulama geliştirme süreci de başlamış oldu. Apple’ın bu konuda ilk işbirliği yaptığı şirket IKEA oldu.

Apple ile IKEA AR uygulaması geliştiriyorlar!

Apple ve IKEA, müşterilerin mobilyaların evlerinde nasıl görüneceğinebakmalarını sağlayacak bir AR uygulaması üzerinde işbirliği yapıyorlar. Bir IKEA temsilcisi, Apple ile birlikte AR’nin ev eşyaları için bir araç olarak kullanılmasını sağlamaya çalıştıklarını açıkladı.

Geliştirilen uygulama müşterilerin IKEA ürünlerini seçmelerini ve IKEA mobilya ürünlerini satın alınmadan önce kendi evinde nasıl görüneceğine bakmak için ARKit’in desteklediği bir iPhone veya iPad kullanmasını sağlıyor. Uygulama 64 bit işlemciye sahip iPhone ve iPad’lerde çalışacak.

Sonbaharda ilk sürümü yayınlanacak olan AR uygulamasında ilk etapta 500-600 ürün yer alacak. IKEA birçok ürününü uygulamaya entegre ederek kullanıcıların mağazası gitmeden alışveriş yapmalarını sağlamak istiyor.

Kaynak : SDN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir