ASUS Zenscreen incelemesi

ASUS Zenscreen incelemesi

ASUS Zenscreen inceleme videomuzda, şık tasarımı ve kolay taşınabilir yapısıyla dikkat çeken monitörün detaylarına yakından bakıyoruz. İşte ASUS Zenscreen incelemesi!

ASUS Zenscreen inceleme videomuzda, taşınabilir bir monitöre ihtiyaç duyan kişilere hitap eden ve şık tasarımıyla birlikte kaliteli paneliyle öne çıkan cihazın detaylarına yakından bakıyoruz.

ASUS Zenscreen özellikleri

Cihazın teknik özelliklerine geçmeden önce bizim incelediğimiz modelin tam MB16AC olduğunu belirtelim. Bugüne kadar gördüğümüz taşınabilir monitör modellerine oranla çok daha modern ve şık görünen ASUS Zenscreen, aynı zamanda son derece kolay taşınabilir bir yapıda.

En kalın noktasında 8 mm olan cihaz, 780 gram ağırlığında.

Herhangi bir güç adaptörüne ihtiyaç duymadan, sadece USB Type-C kablosu üzerinden görüntü aktaran model, 15.6 inç boyutlu ekranda Full HDçözünürlük sunuyor. Bu arada USB Type-C girişiniz yoksa, kutudan çıkan çevirici yardımıyla Tip-A USB üzerinden görüntü aktarımı mümkün. Ancak bunun için cihazınızın destek vermesi gerekiyor.

IPS panel sayesinde hem canlı renkler hem de geniş görüş açısı sunan cihaz, sadece güneş ışığının olduğu alanlarda biraz parlama problemi yapıyor.

ASUS’un gözleri korumayı amaçlayan Flicker Free ve mavi ışık filtresi Teknolojilerini bünyesinde barındıran ürün, yazılım yardımıyla dik olarak da çalışma imkânı sağlayabiliyor.

ASUS Zenscreen artı ve eksileri

 

+ Çerçevesiz tasarım

+ Taşınabilriliği yüksek

+ Görüntü kalitesi başarılı

– Parlak ekran güneş altında yansıma yapıyor

– Her cihaz desteklemiyor

ASUS Zenscreen teknik özellikleri

Ekran boyutu: 15.6 inç

Ekran çözünürlüğü: 1080p Full HD

Panel: IPS

Ağırlık: 760 gram

Kalınlık: 8 mm

Maksimum parlaklık: 220 cd/㎡

Maksimum kontrast oranı: 800:1

Kaynak : SDN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir