Dünyanın en ince katlanabilir klavyesi

Dünyanın en ince katlanabilir klavyesi

Tablet ve telefonlar için taşınabilir ve katlanabilir klavye geliştirildi. Sadece 2,5 mm kalınlığındaki Wekey, dünyanın en ince katlanabilir klavyesi olma özelliğinde.

Akıllı telefonlar ve tabletler birçok elektronik cihazın yerini almaya devam etse de, henüz kişisel bilgisayarlarımızın bir alternatifi değiller. Bunun en önemli nedeni ise; yazma hızı. Akıllı cihazınızda ne kadar hızlı yazarsanız yazın, klavyedeki konforu sunmamaktadır. Harici klavyeler ise ekstra taşıma alanı kaplamaktadır. Girişimciler bu durumu fırsata dönüştürerek dünyanın en ince katlanabilir klavyesini geliştirdi.

Sadece 2,5 mm kalınlığında

Wekey klavye, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi bir dizüstü bilgisayara çeviriyor. Sadece 2,5 milimetre kalığında ve 10,1’’ genişliğindeki klavye, 160 gram ağırlığıyla ince, hafif ve kompakt bir yapıya sahip. 10 metreye kadar bağlantı sağlayan klavye, sunumlarda da kullanılarak fare ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Ayrıca Wekey’in Pocket modeli ikiye katlanabiliyor ve cebinizde taşınabiliyor.

Wekey Pocket, günde ortalama 2 saatlik kullanımda 200 mA Li-Po pil ile tek şarjla yaklaşık 2 ay, Wekey ise 3 aya kadar kesintisiz çalışabiliyor.

Esnek klavye, sıvı dökülmelerine ve üzerine bir şey düşmesine karşı dayanıklı yapıda. Yaklaşık 50 dolarlık fiyat etiketiyle birçok çevrim içi mağazada satılıyor.

Kaynak : SDN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir