Google Pixel satışları ne durumda?

Google Pixel satışları ne durumda?

Google’ın geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Pixel ve Pixel XL modellerinin satış rakamları ortaya çıktı. Peki Google’ın Pixel serisi beklenen başarıyı elde edebildi mi?

Geçtiğimiz yıl Nexus markasına veda eden Google, kullanıcıların karşısına HTC tarafından üretilen Google Pixel ve Pixel XL modelleri ile çıktı.

Üst seviye teknik özelliklere sahip olan Google Pixel serisinin rakiplerine karşı yenilikçi bir tasarıma sahip olması, bazı kullanıcıların beğenisini kazanırken bazı kullanıcıların ise cihaza olan ilgisini büyük oranda azaltı.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC’nin, geçtiğimiz yıl Ekim ayından bu yana yaklaşık 2.2 milyon adet Google Pixel ve Pixel XL sevkiyatı gerçekleştirdiği bilgisini daha önce sizlerle paylaşmıştık.

Google, bugüne kadar kaç adet Pixel sattı?

Google, Pixel serisinin satış rakamları hakkında bugüne kadar resmi bir açıklama yapmazken, Play Store verileri ulaşılan satış rakamlarını büyük oranda gün yüzüne çıkarıyor.

Google’ın Pixel serisine özel olarak Play Store’da yayınlanan Pixel Launcher uygulamasının indirme rakamları, 500.000 – 1.000.000’dan 1.000.000 – 5.000.000 aralığına yükseldi.

Böylece Google’ın bugüne kadar yani 8 aylık bir süre içerisinde 1 milyondan fazla Pixel serisi akıllı telefon sattığı kanıtlanmış oldu.

Kaynak : SDN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir