Hitman serisi bir Türk’e emanet!

Hitman serisi bir Türk’e emanet!

Stüdyonun Türk CEO’su olan Hakan Abrak, stüdyonun bağımsızlığını resmi olarak duyurdu ve Hitman serisinin tüm haklarını aldıklarını belirtti.

Square Enix‘e bağlı olarak seneler boyunca Kane & Lynch: Dead ManKane & Lynch: Dog DaysHitman Absolution ve son olarak bu sene ilk sezonunu tamamladıkları Hitman gibi oyunları geliştiren IO Interactive, artık resmi olarak bağımsız bir stüdyo olduklarını duyurdu.

Normalde Square Enix‘in alt firmalarından biri olan IO InteractiveRemedyve Crytek gibi tamamen kendi başına oyunlarını geliştirip, farklı dağıtımcılar sayesinde geliştirdikleri oyunlarının dağıtımlarını yaptıracak.

Stüdyonun Türk CEO’su olan Hakan Abrak, stüdyonun bağımsızlığından dolayı gurur duyduğunu ve Square Enix ile anlaşarak da Hitman serisinin tüm haklarını satın aldıklarını belirtti.

Abrak, firmanın gelecekteki oyunları ve planları hakkındaki açıklamaları da önümüzdeki haftalarda yapacağını açıkladı.

Ayrıca IO Interactive‘de yaşanılan işten ayrılmalar sonucunda da eski elemanların firmaya gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor fakat Hitmanserisinin başında yer alan diğer Türk isimlerden ve geçtiğimiz sene röportaj yaptığımız Onur Karademir ve Ulaş Karademir ikilisi, bu olaylardan aylar önce Unity‘nin proje başına geçmişlerdi.

Şu an Türk oyun geliştiricilerin yakından tanıdığı ve seneler önce yaptığı modlar ile gündeme gelen Kemal Akay‘la da Unity ile çalışmaya devam ediyorlar.

IO Interactive‘in, geçtiğimiz sene reboot olarak bölüm bölüm yayınladıkları Hitman serisini, 3 sezonda tamamlayacaklarını belirtmişti.

Kaynak : SDN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir