HP atıklardan kartuş yapıyor!

HP atıklardan kartuş yapıyor!

Plastik atık sorununa çözüm getirmek isteyen HP, sosyal sorumluluk projesi ile atık şişelerden yapılan kartuşlarını piyasaya sürdü. Böylelikle çevre dostu kartuşlar üretiliyor.

Hacimce en pahalı sıvılardan biri olan mürekkepler, yazıcıların baskı kafalarını “sağlıklı” tutmak için büyük ölçüde israf ediliyor. Mürekkep daha tam bitmeden kartuşlar tüm çalışma sisteminden ayrılarak çöpe gidiyor.

Plastikten kartuş

HP çalışanları buna çözüm bulabilmek için boş şişeleri yeni ürünlere dönüştüren bir şirket olan Pittsburgh merkezli Thread’la bir araya geldi. Haiti’de toplanan plastiklerin geri dönüşümü ile yapılan HP’nin yeni mürekkep kartuşları, mürekkep püskürtmeli yazıcıların çevresel etkilerini azaltacak ve şirketin yeni sosyal sorumluluk hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak.

Thread daha önce Timberland için çizme ve Kenneth Cole için kumaşüretimi işbirliği yapmıştı.

HP’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ortaklarıyla birlikte kurdu koalisyon, çocuk işçiliğini azaltmak ve çocukların okula gitmesi için çalışacak. Yetişkinlere iş eğitimi verilmesi ve daha önemlisi güvenlik eğitimleri ve tıbbi bakımları sağlanmakta. Koalisyon, küçük ve orta ölçekli Haiti işletmelerine 150 bin dolar yatırım yaparak yerel girişimcilere destek sağlıyor.

Kaynak : SDN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir