iPhone 8 ekran çözünürlüğü belli oldu!

iPhone 8 ekran çözünürlüğü belli oldu!

Teknoloji devi Apple’ın, 10.yıl dönümü şerefine çok farklı bir yapıda gelmesi beklenen yeni akıllı telefonu iPhone 8’in ekran çözünürlüğü belli oldu!

Bu yılın belki de en çok merak edilen akıllı telefonlarından biri olan iPhone 8 (diğer bir adıyla iPhone Pro), gün geçtikçe daha çok detaylanmaya ve konuşulmaya devam ediyor. Bugün ise iPhone 8’in ekranı hakkında önemli bilgiler paylaşıldı.

iPhone 8 ekran çözünürlüğü belli oldu!

Ünlü analist Ming-Chi KuoApple’ın bu yılın ilerleyen günlerinde piyasaya çıkması beklenen, geleneksel “Home” butonu ve LCD ekranı geçmişte bırakan sözde “iPhone 8” adlı akıllı telefonun ekranı hakkında büyük iddialarda bulundu.

Kuo‘ya göre iPhone 8, “5,8 inç” büyüklüğünde ve 1242 x 2800 pikselçözünürlüğünde bir ekrana sahip olacak. Ancak beklenilenin aksine ekranın alt tarafında sözde “Fonksiyon Alanı” için ayrılmış bir bölüm olacak. Bu fonksiyon alanının işlevi tam olarak bilinmemekle birlikte, alanın muhtemelen cihazla etkileşim kurmak için parmak izi algılama ve ekran düğmesi işlevselliğini sağlamak adına kullanılacağı tahmin ediliyor.

Son olarak bu iddiaların halen yetkili kişilerce doğrulanmadığını, fakat buna karşın analist Ming-Chi Kuo’nun geçmişte birçok farklı konuda haklı çıktığını da belirtmeden geçmeyelim.

Kaynak : SDN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir