Linux ustaları 8. Linux Yaz Kampı’nda buluşuyor

Linux ustaları 8. Linux Yaz Kampı’nda buluşuyor

Linux Yaz Kampı etkinliğinin sekizincisi, bu sene altıncı kez ev sahibi olan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde düzenleniyor. 600’den fazla katılım bekleniyor.

Türkiye’nin dört bir tarafından 600 katılımcı, özgür yazılım için bir araya gelecek.
Katılımcıların bilgi düzeylerini yükseltmeyi ve kendi aralarında iletişimlerini arttırmayı hedefleyen kampta, 15 gün boyunca 100 saatten fazla eğitim ve uygulamalı anlatımlar da her sene olduğu gibi bu sene de devam ediyor.

Kamp, 21 Temmuz – 5 Ağustos tarihlerinde Bolu’da

Dünya genelinde özgür yazılım ile alakalı düzenlenen tek ve en büyük eğitim kampı olan Linux Yaz Kampı; gönüllü eğitmenleri ve bilgi özgürlüğünü savunan felsefesi ile kar amacı gütmeden düzenleniyor.

Eğitimlerin tamamının ücretsiz olduğu kampta, eğitmenler ve kamp görevlileri gönüllü olarak görev alıyorlar. Katılımcılardan sadece kendi masraflarını(yol,yemek,konaklama) karşılamaları bekleniyor.

Kampta bu sene “GNU/Linux Sistem yönetimi I-II-III”, “Ağ Yönetimi”, “Ağ Yönetimi :Linux İç Yapısı ve İleri Ağ Atölyesi”, “PHP ile Web Programlama Diline Giriş”, “Web Uygulama Güvenliği ve Güvenli Kod Geliştirme”, “Ağ Güvenliği ve Sızma Testleri” ve “Kriptografi ve Terskod Mühendisliğine Giriş”  kursları açılıyor.

Başvurular 15 Haziran’da başlıyor!

2000 kişinin üzerinde başvuru alan Linux Yaz Kampı, bu sene 600katılımcıyı kabul etmeyi planlıyor!

21 Temmuz – 5 Ağustos arasında düzenlenecek olan Linux Yaz Kampı’nın başvuruları 30 Haziran 23:59’a kadar devam edecek.

::Başvuru için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir