Qualcomm’un yeni platformu gümbür gümbür ses verecek

Qualcomm’un yeni platformu gümbür gümbür ses verecek

Qualcomm’un bağlantı ve ses kalitesindeki uzmanlığı ile geliştirdiği yeni platformlar, yüksek performanslı ve düşük güç tüketen ses cihazları için tasarlandı.

Qualcomm, Çin’in Şenzen şehrinde yapılan Ses ve Müzik Geliştirici Konferansı’nda çip-üzeri-sistem ses platformlarından oluşan portföyünü genişlettiğini duyurdu.

Tüm platformlar pazarda ortaya çıkan yeni talepleri karşılamak amacıyla özel olarak geliştirildi. Platformlardan biri yüksek seviyede işlem performansı sunacak şekilde, diğeri sabit-fonksiyonlu ROM fiyatlarda programlanabilir-flaş hafıza esnekliğini destekleyecek şekilde geliştirilirken, üçüncüsü ise üstün ses kalitesi sunmak için tasarlanan USB-C bağlantılı ses cihazlarının geliştirilmesini destekliyor.

Tüm platformlar özel uygulamalar ve kullanım amaçları için geliştirildi. Bunlar içerisinde yeni nesil yüksek performanslı kulaklıklar ve hoparlörler, geniş özelliklere sahip orta seviye kulaklık ve hoparlörler ve kablolu USB-Ckulaklıklar bulunuyor.

Yeni ürünler yüzde 50 daha az güç tüketecek

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Qualcomm Technologies International Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ses ve Müzikten Sorumlu Genel Müdürü Anthony Murray, “Ses endüstrisinde sismik bir kayma yaşanıyor. Tüketiciler hızla kablosuz ses cihazlarına yönelirken müziklerini artık internet üzerinden dinliyor, ses cihazlarının taşınabilir ve küçük form faktörlerinde olmasına önem veriyor. ” dedi.

Murray açıklamasının devamında şunları söyledi: “Yeni ‘işitilebilir‘ kategoriler çıktıkça, geleneksel ses cihazlarının özellikleri, ultra-küçük form faktör cihazlarda giyilebilir Teknoloji ile birleşiyor.  İşitilebilir cihaz kullanıcıları hem kulaklıkları hem de kişisel asistanları için tüm gün süren performans ve pil ömrü istiyor. Kompakt ve zengin özellikler sunan cihazlarda kullanılabilecek şekilde optimize edilmiş bu ürün ailesi sesli aramalarda ve internetten müzik dinlemelerde şu anki portföyümüze kıyasla yüzde 50 daha az güç tüketecek şekilde tasarlandı.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir