RX 580 ne zaman stoklara girecek?

RX 580 ne zaman stoklara girecek?

AMD, yeni ekran kartı RX 580 için gelen talebi karşılamakta zorlanıyor. Peki, RX 580’e olan bu ilgi neden kaynaklanıyor ve kart stoklara tekrar ne zaman girecek?

AMD’nin yeni ekran kartı RX 580 için tüm dünyada ciddi bir talep var. Bu talep sonrası hem globalde hem de ülkemizde bir stok sorunu yaşanıyor. Peki, RX 580′e olan bu ilgi neden ve ekran kartı tekrar ne zaman stoklara girecek?

“Crypto miner” ve oyunculardan yoğun ilgi

Fiyat performans oranıyla öne çıkan RX 580, ilk başta bu nedenle oyuncular tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Ancak RX 580‘e olan ilginin kaynağı yalnızca bu değil.

RX 580, “kripto para” işlemleri yapan ve bu yolla para kazanmayı hedefleyen insanlar için de büyük önem taşıyor. Zira RX 580, birçok farklı “kripto para” işlemi için uygun bir kart olduğundan, bu işlemi yapanların birinci tercihi oluyor.

Stoklar ne zaman rahatlayacak?

Sektör içerisinden aldığımız bilgilere göre AMD, gelen yoğun talebin ardından üretimini arttırdı. Ancak yoğun talebin aynen devam etmesi sebebiyle stok problemi yaşanmaya devam ediyor.

Konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler, ülkemizdeki tüketicilerin büyük Teknoloji mağazalarını günlük olarak takip etmesini öneriyor. Çünkü stoklar özellikle büyük teknoloji mağazalarında sıkça yenileniyor ve yenilendikçe de bitiyor.

Kaynak : SDN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir