Sizi parmak izinizden tanıyan klavye!

Sizi parmak izinizden tanıyan klavye!

Microsoft Modern Keyboard, bütünleşik parmak izi okuyucusu sayesinde Windows 10’a ve web sitelerine tek tuşla kolayca girmenizi sağlıyor. İşte Modern Keyboard’un detayları.

Microsoft, bütünleşik parmak izi okuyucusuna sahip Modern Keyboard adlı ürününü duyurduSurface Keyboard halefi olarak nitelendirilen yeni klavye dayanıklı ve ince tasarımıyla benzerlikler taşırken, sadece birkaç özelliğiyle ayrılıyor.

Microsoft Modern Keyboard teknik özellikleri

Başta da belirttiğimiz gibi dahili parmak izi okuyucu Fingerprint ID ve kablosuz bağlantının dışında ürünü kablolu olarak da kullanabilme olanağıyla Modern Keyboard dikkat çekmeyi başarıyor. Parmak izi okuyucu ise klavyenin sağ tarafında yer alan Windows tuşunun yerine konumlandırılmış durumda.

Parmak izi sensörü altına gizlenmiş olan bu tuşu normal tuşlardan ayırt etmek oldukça zor. Tuş sayesinde Windows Hello aracılığıyla hem windows 10’a hem de web sitelerine giriş yapmak mümkün. Klavyenin Windows 10, macOS ve Android’in son sürümleriyle uyumlu olduğunu da belirtelim.

Yakın zamanda piyasaya sürüleceği belirtilen Microsoft Modern Keyboard, yaklaşık 130 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak.

 

Kaynak : SDN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir