Snapdragon Wear 1200 duyuruldu!

Qualcomm tarafından giriş seviyesi yani daha ekonomik fiyatlara sahip olan giyilebilir teknoloji ürünlerinde kullanılması amacıyla yeni çipsetini duyurdu.

Qualcomm bugün yaptığı duyurularla birlikte 14nm’lik Snapdragon 450 ve ekranın altında yer alan parmak izi Teknolojisini tanıttı. Bunların dışında tanıtımı yapılan bir diğer ürünse Snapdragon Wear 1200 oldu.

Snapdragon Wear 1200 nerede kullanılacak?

Qualcomm’un yeni çipseti Snapdragon Wear 1200, bir önceki modele oranla yüzde 45 daha az yer kaplıyor ve daha az güç tüketiyor. Bu özellikleriyle birlikte de giriş seviyesi olarak adlandırılan ve daha çok kişi tarafından satın alınabilen ekonomik giyilebilir teknoloji ürünlerinde kullanılacak.

Qualcomm’un planları yalnızca giyilebilir teknoloji ile de sınırlı kalmamış çünkü Snapdragon Wear 1200’ün park cihazları ve benzin istasyonlarında da kullanılabileceğini belirtiyorlar.

17-06/29/snapdragon-wear-1200-tanitildi-shiftdelete-sdn.jpg

Wear 1100’ün güncellenmiş hali olarak tanımlayabileceğimiz Wear 1200,aynı anda birden fazla veri takibi yapabilecek. Ayrıca Wear 1200 sayesinde bazı cihazlarda Wi-Fi, Bluetooth ve hatta Qualcomm’un Rapid Chargingözelliği de yer alabilecek.

Tanıtılan Wear 1200’ün herhangi bir Android cihazda kullanılmayacağı ama basit form takip cihazlarında yer alacağı düşünülüyor. Son olarak çipsetin dağıtımına bugünden itibaren başlanacağını da belirtelim.

kaynak:sdn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir