Whatsapp’ta geri vites dönemi!

WhatApp beklenen özelliğini sonunda kullanıcılarına sundu. Milyonlarda kullanıcının dört gözle beklediği bu özellik WhatsApp kullanıcıları tarafından artık kullanılabilir!

28.06.2017 / 13:40

Whatsapp'ta geri vites dönemi!

WhatsApp yeni özellikleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Milyonlarca kullanıcısı ile dünyanın en popüler mesajlaşma platformlarından biri olanWhatsApp‘ta göndermek istemediğiniz veya yanlışla gönderdiğiniz mesajları artık geri alabileceksiniz.

WhatsApp artık sizi pişman ettirmeyecek!

Kullanıcıların WhatsApp’ta uzun bir süredir bulunmasını istediği mesajları geri alma özelliği, sonunda dev mesajlaşma platformunda kullanıma sunuldu. Peki, WhatsApp‘ta gönderdiğiniz mesajları nasıl geri alabileceğiz?

Geri al özelliğini kullanmak istiyorsanız, oldukça kısıtlı bir süre sizi bekliyor. Şunu belirtmemiz gerekiyor ki göndermekten vazgeçtiğiniz mesajları 5 dakika içerisinde geri alabilmeniz mümkün.

17-06/28/whatsapp-mesajlari-geri-alma-shiftdelete.jpg

Eğer bir Android kullanıcısıysanız WhatsApp‘ta gönderdiğiniz mesajı geri almak için tek yapmanız gereken, mesaja basılı tutup daha sonrasında karşınıza çıkan Menü kısmına tıklayarak, ”Geri Al’‘ seçeneği seçerek mesajınızı geri alabilirsiniz.

iPhone ve Windows Phone kullanıcılarıysa tek yapması gereken, göndermekten vazgeçtiği mesajın üzerine uzun bir süre basılı tutarak ”Geri Al” seçeneğine tıklaması yeterli olacaktır.

Daha sonrasında ise geri aldığınız mesaj eğer gönderdiğiniz kişi tarafından okunmadığı süreçte, ” Mesaj geri alındı’‘ geri bildirimi ile uyarılarak, işleminizin gerçekleştirildiğini göreceksiniz.

Ancak şunu belirtmemiz gerekiyor ki, WhatsApp‘ın bu yeni özelliğini kullanmak istiyorsanız uygulamanızı en son sürüme güncellemeniz gerekmekte. Aksi taktirde bu özelliği kullanabilmeniz mümkün olmadığının da altını çizelim.

:: WhatsApp’ın bu yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsanız?

kaynak:SDN – ShiftDelete.Net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir