World of Warcraft – Legion’dan Rekor Değerler

World of Warcraft ®: Legıon™ DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN OYUNCULARI BİR ARAYA GETİRDİ

Blizzard’ın 1 numaralı DVO’sunun yeni genişleme paketi 3.3 milyon satış rakamıyla çıkış günü rekorunu tazeledi

World of Warcraft Cataclysm®’den beri en yüksek çıkış haftası oyuncu sayısına ulaşırken, dünyanın dört bir yanından Horde ve Alliance kahramanları bir araya geldi

Geçen hafta Blizzard Entertainment’ın başarılı devasa çevrimiçi rol yapma oyununun altıncıgenişleme paketi olan World of Warcraft®: Legion™ ile birlikte dünyanın dört bir yanındaki kahramanlar Burning Legion’ın ordularını geri püskürtmek için yıkımın eşiğinde olan Azeroth’ta buluştular. Blizzard bugün oyuncuların inanılmaz bir savunma cephesi kurduklarını duyurdu – 30 Ağustos’ta çıkan genişleme paketi Legion ilk gününde 3.3 milyon kopya satarak hem önceki genişleme paketlerinin kırdığı rekoru tazeledi, hem de en hızlı satan PC oyunlarından biri oldu.† Ayrıca World of Warcraft’ın çıkış haftasındaki oyuncu sayısı 2010 yılındaki Cataclysm® genişleme paketinden beri en yüksek değerine ulaştı ve dünyanın her yanından şampiyonlar fel istilacılarına ilk darbeyi vurmak için bir araya geldi. Ama savaş daha yeni başlıyor.

“Oyuncuları iblisleri avlarken, Artifact silahlarını güçlendirirken ve Legion’daki yeni bölgeleri özgürce dolaşırken görmek son derece heyecan verici,” diyor Blizzard Entertainment CEO’su ve kurucu ortağı Mike Morhaime. “Bunun en iyi World of Warcraft genişleme paketi olması için çok çalıştık ve önümüzdeki aylarda da Legion’ın epik hikayesini gözler önüne sererken oyunculara yeni içerikler sunmak için de sabırsızlanıyoruz.”

Oyuncular iblis istilacıların ilk dalgasına karşı mücadele verirken Legion’ın heyecan verici yeni bölümü de geliştirilmeye devam ediyor. Geçen haftasonu PAX West’te Blizzard genişleme paketinin ilk büyük içerik güncellemesi olan ve içinde World of Warcraft’ın en popüler zindanlarından birinin yenilenmiş halini bulunduracak olan Patch 7.1: Return to Karazhan hakkındaki yeni ayrıntıları da açıkladı. Oyuncular beş kişilik Mythic zindanında Karazhan’ın geçmişinden tanıdık düşmanlarla yüzleşecek ve maceraları sırasında birçok sürprizle karşılaşacaklar. Güncellemede ayrıca Night Elf şehri Suramar’da geçen yeni görev serileri ve oyuncuları vrykul yeraltı dünyası Helheim’e götürecek yeni akın Trial of Valor da bulunacak.

WoW Legion Companion Uygulaması Yayınlandı

Blizzard Salı günü oyuncuların Azeroth’un dışındayken bile Broken Isles’daki maceralarına bağlanmaları için yeni bir yol sunan ücretsiz WoW Legion Companion uygulamasını yayınladı. Oyuncular bu uygulama sayesinde Order Hall görevlerini yönetebilecek, World Quest durumunu gözden geçirebilecek ve böylece maceralarını uzaktan planlayabilecekler. iOS ve Android™ mobil cihazlar için indirilebilen WoW Legion Companion Uygulaması oyunculara dışarıda olduklarında bile Burning Legion’ın fel ateşiyle mücadele etme imkanı sunacak.

World of Warcraft: Legion Hakkında

World of Warcraft: Legion’da Azeroth’un savunucuları Broken Isles‘ın mitik gizemlerini çözmek, efsanevi güçlere sahip olan Artifact silahlarında ustalaşmak ve Order Hall içinde kendileriyle benzer düşüncedeki şampiyonları bir araya getirmek için zorlu bir göreve çıkacaklar. Bu umutsuz zamanlarda oyuncular ayrıca korkutucu Illidan the Betrayer’ın fel lekeli müritleri, Illidari’nin Demon Hunter’ları ile de yasak bir ittifaka girecekler. Azeroth’un kahramanları başarısız olursa . . . krallıklar yanacak.

World of Warcraft: Legion Standard Edition versiyonu (kutulu ve dijital versiyonlar SRP €49.99) ve içinde World of Warcraft için Illidari Felstalker bineği, Heroes of the Storm ® için Felstalker bineği, Diablo ® III için miğfer görseli ve kanatları ve bir çift fel temalı StarCraft ® II portresi gibi çeşitli Blizzard oyunları için oyun içi bonuslar bulunan Digital Deluxe Edition versiyonu satışta.

World of Warcraft: Legion ayrıca yalnızca kutulu olarak satılan Collector’s Edition versiyonuna da sahip ve bu versiyonda Digital Deluxe Edition dijital bonuslarına ek olarak tam renkli, ciltli çizim kitabı, iki diskten oluşan sahne arkası Blu-ray/DVD seti, CD soundtrack albümü ve Legion fare altlığı bulunuyor. Bu versiyon sınırlı üretim olduğundan mevcudiyet için mağazalara başvurmanız gerekiyor. Daha fazla bilgi için http://collectors.wowlegion.com adresini ziyaret edin.

World of Warcraft: Legion Amerika, Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güneydoğu Asya, Çin, Kore, Tayvan bölgeleri, Hong Kong ve Macau’da yayınlandı. Genişleme paketi hakkında daha fazla detay için www.wowlegion.com adresini ziyaret edin.

Blizzard Entertainment, Inc. Hakkında

World of Warcraft® ve Warcraft®, StarCraft® ve Diablo® gibi hit serileriyle ünlü Blizzard Entertainment, Inc. (www.blizzard.com) bir Activision Blizzard (NASDAQ: ATVI) firmasıdır ve endüstrinin en başarılı oyunlarından bazılarına imza atmış, eğlence yazılımı geliştiricisi ve yayıncısıdır. Blizzard Entertainment’ın başarıları arasında on sekiz en çok satan oyun ve birçok Yılın Oyunu ödülü bulunmaktadır. Firmanın online oyun servisi olan Battle.net® milyonlarca aktif oyuncusuyla dünyanın en büyüklerinden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir