Xiaomi Mi 6’da neden kulaklık girişi yok?

iPhone 7 modelinde 3.5 mm jack’ın kaldırımasından sonra bir başka amiral gemisi olan Mi 6’da da kulaklık girişi yok. Peki Mi 6’da neden bu giriş kaldırıldı?

Son dönemde kulaklık girişinden mahrum birçok akıllı telefon gördük. iPhone 7 ile başlayan bu akım, son olarak fiyat performans oranıyla bir hayli ses getiren Xiaomi Mi 6 modeliyle devam etti.

Peki Xiaomi Mi 6 modelinde neden kulaklık girişi yok?

Daha yüksek batarya kapasitesi için!

Mi 6 modelinde kulaklık girişinin olmama sebebiyle ilgili bir açıklama yapan Xiaomi, nedenin daha yüksek batarya olduğunu söyledi.

Açıklamada “Akıllı telefonlar bütünleşik cihazlar ve iç alan çok değerli. Kulaklık girişini kaldırmak, daha büyük batarya gibi diğer parçalara yer alıyor. USB Type-C üzerinden ses aktarımı git gide yaygınlaşıyor ve yüksek ses kalitesi sunmaya devam ediyor” denildi.

Bir önceki model gibi 5.15 inç ekran boyutuyla gelen cihaz, buna rağmen %10.5 daha yüksek batarya kapasitesi sunuyor. Mi 5 modelinde 3000 mAh pil varken, yeni amiral egmisinde 3350 mAh pil kapasitesi yer alıyor.

Bununla birlikte her ne kadar Mi 6‘nın suya ve toza dayanıklılığı olmasa da, 3.5 mm jack girişinin kaldırılmasıyla telefon sıvı sıçramalarına karşı da dayanıklı durumda.

 

Kaynak : SDN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir